باحضور مديران عامل ادوار منطقه آزاد كيش؛

فرصت ها و چالش های جزیره کیش بررسی شد

طرح جامع کیش یکی از مهمترین ماموریت های منطقه آزاد کیش از موضوعات مطرح شده در این نشست بود که از سوی مدیران عامل ادوار گذشته این منطقه با ارائه راه کارها و انتقال تجارب کسب شده در طول سال های گذشته مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نشست هم اندیشی مدیران عامل ادوار گذشته که صبح چهارشنبه یازدهم مرداد در دفتر تهران برگزار شد؛ چالش هایی از قبیل: مسکن، بازیافت، زیرساخت های انرژی و به ویژه طرح جامع به عنوان نخستین و مهمترین موضوع عنوان شده با هدف اخذ تصویب نامه شورایعالی مناطق آزاد تجاری،صنعتی و ویژه اقتصادی مورد بررسی قرار گرفت.

‎بی تردید تسهیل و سرعت بخشیدن در خصوص اخذ تصویب نامه طرح جامع کیش مستلزم حضور اعضای اصلی کارگروه دبیرخانه در جزیره کیش می باشد که که می تواند تاثیر بسزایی در سرعت بخشیدن در فرایند اخذ این تصویب نامه داشته باشد.

‎با توجه به این که در این رابطه مصوبات طرح توجیهی اخذ و مصوبه دولت در خصوص طرح هندورابی نیز دریافت شده؛ این مصوبات بر اساس شاخص های تعریف شده هر ۵ سال یک بار نیاز به بازنگری دارد.

‎بنابراین گزارش در ادامه نشست؛ بررسی فرصت ها و چالش های واقعی کیش از قبیل بازیافت وزیرساخت های انرژی مورد بررسی قرار گرفت و در حوزه تردد پروازها که معمولا هواپیماها از وسط جزیره حرکت می کنند و توجه بیشتر به این موضوع در طرح جامع که یکی از شاخص های سازمان هوا و فضایی کشور است تاکید شد.

‎ضمن ارزیابی مثبت این جلسه از سوی مدیران عامل ادوار گذشته طرح ارائه شده جامع و کامل و همه شمول از آن یاد شد.

‎ طرح مرکوری نیز از نظر سیاحت و گردشگری از زمان تبدیل سازمان عمران کیش به سازمان منطقه آزاد کیش از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود که مورد بررسی قرار گرفت.

‎همچنین محوریت اصلی گردشگری که مبتنی بر موضوع اقتصادی است از دیگر محوریت های گفتگوی این نشست بود و با تاکید بر این موضوع که سازمان با قوانین موجود بودجه دولتی ندارد و از طرفی به خاطر جنبه حاکمیتی نقش مهمی را بر عهده دارد؛ باید از اختیارات کامل برخوردار باشد.

‎مسئولین ادوار گذشته منطقه آزاد کیش ضمن گفتگو در خصوص تاریخچه کیش؛ صنعت گردشگری این منطقه را به عنوان گردشگری خاص یاد کردند که باید در این زمینه نقش آفرینی کند

‎ بنابراین گزارش فراهم کردن بسترهای لازم در جزیره کیش با هدف گردشگری اسلامی منطق با سیاست های نظام می تواند ده ها و یا صدها برابر با عنوان جزیره مومنانه میزبان شمار زیادی از مسافران از اقصی نقاط کشور باشد.

‎تشکیل کارگروه های مربوطه با موضوعات مختلف از دیگر برنامه های راهبردی سازمان که در دستور کار قرار گرفته است در این نشست عنوان و در مورد آن گفتمان و هم اندیشی شد.

‎همچنین گردشگری خانوادگی از دیگر موضوعات موضوع بسیار مهمی در این جلسه بود که بر اساس منویات مقام معظم رهبری و شاکله اصلی کشور؛ مطرح شد که کیش می تواند به عنوان مرکز گردشگری اسلامی انتخاب شود چرا که جزیره از پتانسیل های لازم برای تحقق این امر مهم برخوردار است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11563

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: