به مناسبت روز درختکاری انجام شد؛

غرس ۱۰۰۰ نهال در منطقه آزاد چابهار / توزیع ۲۰ هزار بوته گل‌های فصلی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، از کاشت ۱۰۰۰ نهال هم‌زمان با روز درختکاری و به مناسبت هفته منابع طبیعی در این منطقه آزاد خبر داد.

امیر مقدم در مراسمی که به مناسبت روز درختکاری با حضور جمعی از معاونان و مدیران این سازمان، مردم و دانش آموزان در پارک لیپار برگزار شد، ضمن تبریک این روز و اعیاد شعبانیه بیان داشت: کاشت درخت و تولید حیات، مبنایی برای فرح بخشی به فضای شهری و جامعه است.

مقدم همچنین کاشت درخت را عاملی برای تقویت روحیه همدلی دانست و افزود: کار و تلاش در چنین محیطی به بالا بردن روحیه همبستگی و افزایش انگیزه کمک می‌کند.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، خوشبختانه این سازمان برای توسعه فضاهای رفاهی و پارک‌ها هیچ محدودیت مالی ندارد و در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود، در تلاش برای افزایش سرانه رفاهی و فضای سبز شهری است.

**توزیع ۲۰ هزار بوته گل‌های فصلی

مدیر خدمات شهری سازمان منطقه آزاد چابهار نیز در ادامه این مراسم یادآور شد: کاشت ۱۰۰۰ اصله نهال و توزیع رایگان ۲۰ هزار نشا فصلی بین مردم منطقه، از برنامه‌های این مدیریت در راستای اشاعه فرهنگ درختکاری به مناسبت این روز و هفته منابع طبیعی است.

اقبال صادقی، با اشاره به مجموعه گردشگری ۳۶ هکتاری پارک لیپار گفت: این پارک با موقعیت مکانی مناسب و دسترسی به فضاهای تجاری و تفریحات دریایی، یکی از مجموعه‌های گردشگرپذیر چابهار است که فاز سوم آن به وسعت ۸۵۰۰ مترمربع در دست اجراست که به مناسبت ۱۵ اسفندماه، روز درختکاری، کشت نهال و تأمین فضای سبز انجام شد.

مدیر خدمات شهری سازمان منطقه آزاد چابهار در پایان از برگزاری جشن روز درختکاری در دو مدرسه چابهار خبر داد و افزود: نهادینه کردن فرهنگ احترام به طبیعت در قالب مراسمی همچون روز درختکاری و کاشت نهال‌ها، به ساخت آینده‌ای سرسبز و پرنشاط برای کودکان و نوجوانان کمک می‌کند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=9988

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: