هم زمان با هفته دولت در منطقه آزاد قشم؛

طرح توسعه بندر و لایروبی حوضچه بهمن قشم به بهره برداری می رسد

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: طرح توسعه بندر و لایروبی حوضچه بندر بهمن با ارزش روز بالغ بر ۷.۷۰۰ میلیارد ریال، هم زمان با روزهای هفته دولت در جزیره به بهره برداری می رسد.

سیدمحمد قدسی با اشاره به این مطلب که توسعه بنادر، راهبردی موثر در توسعه اقتصاد دریامحور است، گفت: بر همین اساس یک پست اسکله ۱۰ هزار تنی و یک پست اسکله ۵ هزار تنی به طول ۳۶۰ متر در بندر بهمن احداث شد.

قدسی همچنین از لایروبی حوضچه بهمن خبر داد و افزود: این اقدام به منظور بهره برداری بهتر از فضای حوضچه با حجمی معادل  ۱.۱ میلیون متر مکعب، در عمقی با کمینه ۷.۵ و بیشینه ۹.۲ متر در دهانه ورودی و فضای داخلی حوضچه به انجام رسیده است.

به گفته وی، امروزه بالغ بر ۹۰ درصد از تجارت جهانی از طریق حمل و نقل دریایی انجام می شود و ارزانی و حجم بالای تبادل کالا در این حوزه باعث شده حمل و نقل دریایی و راه های آبی و به تبع آن بندرها از توجه ویژه ای برخوردار باشند.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: با توجه به رویکرد دریاپایه دولت و از طرفی صادرات محور بودن کالاهای تولیدی در قشم، بندرها برای جزیره، دروازه ای رو به تجارت جهانی خواهند بود و سعی ما افزایش این ظرفیت است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11907

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: