مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو:

صنعتی سازی گردشگری رویکرد سازمان منطقه آزاد ماکو

به گزارش ایسنا، علی باقری درباره اختلافات بر سر لغو تحریم‌ها در مذاکرات وین گفت: این اختلافات درباره تحریم‌ها به اراده جدی و آمادگی عملی آنها دارد و هر وقت این اراده جدی احراز شود ما می‌توانیم به سمت لغو تحریم‌ها گام برداریم. لغو تحریم‌ها گشایش جدی برای پیشبرد گفتگوها به ویژه در رابطه با اقدامات هسته‌ای ایجاد می‌کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:  منطقه آزاد ماکو یکی از مناطق پرجاذبه با امنیت بالا در حوزه گردشگری و  سرمایه گذاری است.

حسین گروسی در جلسه ستاد خدمات سفر که با حضور مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی استان،‌ نماینده مردم منطقه در مجلس و معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد افزود: منطقه آزاد ماکو یکی از بهترین مقاصد گردشگری خرید است و می تواند به عنوان جایگزین برای شهرهای وان در کشور ترکیه و شهرهای مرزی کشورهای همسایه مطرح شود.

گروسی با تاکید بر عرضه خدمات خرید با صرفه در منطقه آزاد ماکو به مسافرانی که به قصد خرید به ترکیه سفر می کنند اضافه کرد: این منطقه قابلیت تجاری سازی گردشگری سلامت،‌گردشگری تحصیلی و گردشگری آثارتاریخی و میراث فرهنگی را دارد.

وی با بیان اینکه ایران از جمله ده کشور دارای مزیت گردشگری در جهان است اظهارداشت: کشور ایران با بیش از ۳۰ هزار آثار تاریخی ثبت شده ازجمله کشورهای مطرح است ولی متاسفانه در صنعتی سازی گردشگری و جذب درآمد در رده های خوبی قرار نداریم و باید تلاش کنیم تا به جایگاه اصلی خود برسیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو به ناشناخته بودن این منطقه بدلیل عدم معرفی در سطح ملی و بین المللی نیز اشاره کرد و بیان داشت: در برند سازی و معرفی منطقه با بهره گیری از روش های نوین تبلیغاتی و برنامه ریزی هدفمند می توان ماکو را به عنوان مقصد گردشگری با چند شب اقامت مطرح کرد.

گروسی در پایان خواستاری ساماندهی سیما و منظر شهری منطقه برای ورود مسافرین شد و گفت: در این خصوص با شهرداران برنامه ریزی و هدفگزاری مناسب نیز صورت خواهد گرفت.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=2231

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: