مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم مطرح کرد؛

صادرات منطقه آزاد قشم ۳۳ درصد افزایش یافت

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات و صادرات مجدد ۱۵۵ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار انواع کالا توسط شرکت‌های این منطقه به خارج از کشور تا پایان تیرماه سال جاری خبر داد.

مختار گرشاسبی با بیان این خبر گفت: در این مدت زمان میزان صادرات از منطقه آزاد قشم بالغ بر ۱۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از ۳۳ درصد رشد دارد.

گرشاسبی ادامه داد: در چهار ماهه سال جاری، همچنین بیش از ۳۷ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار صادرات مجدد در منطقه آزاد قشم انجام شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ۲۸۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی با اشاره به کاهش واردات از ابتدای سال جاری نسبت به سال گذشته، افزود: در مدت زمان ذکر شده حدود ۴۸ میلیون دلار واردات قطعی به منطقه آزاد قشم صورت گرفته است.

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه تراز تجاری منطقه آزاد قشم مثبت است، گفت: تراز تجاری این منطقه از ابتدای سال جاری حدود ۷۰ میلیون دلار است.

گرشاسبی تصریح کرد: کشورهای امارات، سومالی، قطر و کویت مهمترین مقاصد صادراتی محصولات تولید شده در منطقه آزاد قشم از ابتدای سال جاری را تشکیل می‌دهند.

به گفته وی؛ با برنامه ریزی صورت گرفته از ابتدای سال جاری چندین کشتی برای بارگیری کالاهای تولیدی صادراتی وارد اسکله های منطقه آزاد قشم شده‌اند و عملیات بارگیری و صادرات با سهولت در حال انجام است.

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم در پایان با بیان اینکه جهت برقراری خطوط کشتیرانی مستقیم از بنادر قشم به خارج از کشور مذاکرت خوبی انجام شده است، گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته جهت تسهیل و توسعه صادرات، پیش‌بینی می‌شود که میزان صادرات منطقه آزاد قشم تا پایان سال به ۵۰۰ میلیون دلار برسد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11579

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: