سرپرست اداره کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش معارفه شد

سعید پورزادی سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، وحید اسناوندی را به عنوان سرپرست اداره کار و خدمات اشتغال سازمان معرفی کرد.

در آیین تکریم و معارفه سرپرست اداره کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش، از عملکرد و زحمات آقای محمدعلی جلایر در طول ۴۳ ماه خدمت وی در اداره کار و خدمات اشتغال این منطقه تقدیر شد.

در این مراسم سعید پورزادی با اشاره به خدمات وحید اسناوندی در وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پاسخگویی و راهنمایی متقاضیان کار را مهمترین برنامه اداره کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش دانست و افزود: این اداره در راستای سیاست دولت سیزدهم مبنی بر افزایش ظرفیت اشتغالزایی، وظیفه دارد بستر لازم را برای این مهم فراهم کرده و با برنامه ریزی صحیح در پیشبرد این سیاست عمل کند.

پورزادی با بیان این که  بر اساس سند بالادستی مناطق آزاد و وظیفه ای که بر عهده آنها گذاشته شده است؛ این مناطق باید تاثیرگذاری مثبتی در حوزه اشتغال و کارآفرینی داشته باشند افزود: اشتغال آفرینی پایدار با جذب و شناسایی نیروی کار ماهر، متخصص و توانمند از استان هرمزگان اولویت سازمان منطقه آزاد کیش است.

وی با اشاره به وظیفه این سازمان در پیگیری از امور اشتغال ایثارگران، جانبازان، خانواده شهدا و اسرا گفت: رسیدگی و پاسخگویی به درخواست های این خانواده ها با همکاری و تعامل با اداره ارتباطات مردمی، امور خانواده شهدا و ایثارگران از دیگر وظایف اداره کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش است.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر نظارت جدی بر تردد اتباع خارجی از جمله اتباع خارجی غیر مجاز در جزیره کیش، خواستار مدیریت تردد این اتباع با همکاری کارفرمایان شد و گفت: با توجه به اعتراض اصناف و مجموعه های گردشگری، تردد بی مورد و گسترده این اتباع در مراکز گردشگری قابل پذیرش نبوده و این خواست نهادهای امنیتی نیز می باشد.

پورزادی نظارت جدی بر به کارگیری اتباع خارجی غیر مجاز در مراکز گردشگری را از دیگر وظایف اداره کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد و افزود: طرح جایگزینی این افراد با هموطنان متقاضی کار، باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم رعایت و نظارت بر بهداشت و ایمنی کار و رعایت محیط زیست در پروژهای عمرانی کیش و بکارگیری متخصصان مجرب در این زمینه، خواستار نظارت و بازرسی جدی اداره کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص قراردادهای پیمانکاران اصلی و جزء در زمینه رعایت بهداشت، ایمنی و محیط زیست پروژه ها شد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: دستورالعمل رعایت بهداشت، ایمنی و محیط زیست پروژه ها باید به تایید و امضا کارفرما، مشاور و ناظر پروژه ها برسد تا آنان متعهد به رعایت مقررات حاکم بر این دستورالعمل شوند.

وحید اسناوندی سرپرست اداره کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این مراسم با تقدیر از اقدامات محمد علی جلایر، ضمن آمادگی بر اجرای برنامه ها و سیاست های مد نظر سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، بر تعامل با کارفرمایان و کارگران، بهره مندی از مشوق های قانونی در حوزه اشتغال و تعامل با دستگاه ها و نهادهای مستقر در کیش تاکید کرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10400

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: