حجت الله عبدالملکی بیان کرد؛

سرعت سرمایه گذاری در مناطق آزاد دو برابر شده است

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در بدو ورود به منطقه آزاد ماکو و در حاشیه افتتاح فاز اول احداث باغ مدرن پسته شرکت یاراکشت آذر ماکو افزود: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران بهترین نقاط برای سرمایه گذاری و در واقع بهشت سرمایه گذاری اند.

 حجت الله عبدالملکی با اشاره به اینکه این مناطق پنج خصوصیت را یکجا دارند اضافه کرد: هزینه تولید پایین ، وجود زیرساخت های نسبتا خوب، دسترسی به بازارهای جهانی، بهتر بودن شاخص سهولت کسب و کار و در نهایت معافیت مالیاتی و گمرکی مزیت هایی است که مناطق آزاد دارند.

در نیمه نخست سال جاری،  ۴۳۰ هزار میلیارد تومان تقاضای سرمایه گذاری در مناطق آزاد 

عبدالملکی با اشاره به اینکه رویکرد معرفی این مناطق در داخل کشور و خارج را در دستور کار قرار داده‌ایم بیان داشت:‌ از ابتدای سال جاری روند اطلاع رسانی و تشریح فرصت ها را شروع کردیم و خوشبختانه امسال شاهد هستیم که در ۶ ماهه اول سال جاری، بالغ بر ۴۳۰ هزار میلیارد تومان تقاضای سرمایه گذاری در مناطق آزاد اتفاق افتاده است.

بزرگترین باغ پسته یکپارچه و هوشمند در ماکو

وی ادامه داد: امروز کار افتتاح این پروژه ۲۰ ماه پیش شروع شده و به گفته سرمایه گذار ، این پروژه بزرگترین باغ پسته یکپارچه و هوشمند کشوراست.

مشاور رئیس جمهور تصریح کرد: در فاز اول این پروژه ۱۵۰ هزار کشت و  ۴۰ هزار اصله نهال پسته اصلاح شده بصورت سیستم های هوشمند آبیاری و کوددهی کاشته شد.

عبدالملکی خاطر نشان کرد: قبلا در این بیابان هیچ کشت و درختی وجود نداشت و امروز سرمایه گذاری به بار شسته و فاز دوم آن به زودی به مرحله بهره برداری می رسد.

پروژه‌های سرمایه گذاری یکی پس از دیگری به نتیجه می رسند

وی با اشاره به اینکه  طرح‌های سرمایه‌گذاری یکی پس از دیگری مرتب درحال بهره‌برداری هستند افزود: با اینکه مناطق آزاد، مناطقی تجاری و صنعتی هستند ولی  ظرفیت های کشاورزی خوبی در این مناطق نهفته است.

دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت:‌ لذا شرکت های دانش بنیان با طرح های ارزش افزوده بالا که رتبه های منطقه ای و جهانی دارند در این مناطق فعالیت خود را آغاز کرده اند.

کشاورزی  مدرن را در مناطق آزاد به عنوان برند کشاورزی جمهوری اسلامی به دنیا معرفی می کنیم 

عبدالملکی با بیان اینکه بخش کشاورزی موفق و مدرن را در مناطق ازاد به عنوان برند کشاورزی جمهوری اسلامی به دنیا معرفی می کنیم اضافه کرد: نوآوری جدید و ارزش افزوده فوق العاده  در کشاورزی هم برای سرزمین اصلی الگوسازی اقتصادی خوبی است و  هم در سطح جهانی توانمندی های جمهوری اسلامی را به صورت ویژه تر معرفی می کند.

یکی از بزرگترین باغ گردوهای جهان در ماکو 

وی خاطرنشان ساخت: پروژه های دیگر در ماکو اجرا می شود. از جمله یکی بزرگترین باغ های گردوی جهان در دشت زیدون  این منطقه در حال احداث است .

مشاور رئیس جمهور گفت:‌ پروسه برای احداث این باغات علمی، پیچیده و سرمایه بر است و بزودی شاهد تحولی در حوزه کشاورزی مناطق آزاد خواهیم بود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=12800

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: