رقابت روستای سهیلی قشم با بیش از 1200 روستا در سراسر دنیا؛

روستای سهیلی قشم در مسیر جهانی شدن

هشت روستای کشور برای انتخاب به عنوان روستای جهانی، توسط سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) رقابت می‌کنند و روستای سهیلی قشم نیز در این رقابت حضور دارد.

روستای سهیلی جزیره قشم، کندوان استان آذربایجان‌شرقی، میمند کرمان، قاسم‌آباد گیلان، کندلوس مازندران، پالنگان کردستان، ابیانه اصفهان و بیشه لرستان روستا‌هایی هستند که به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در این رقابت جهانی شرکت خواهند کرد.

سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) از سال ۲۰۲۱ موضوعی را تحت عنوان دهکده‌های جهانی گردشگری مطرح و هدف از این اقدام را پیشبرد نقش گردشگری در حفاظت از روستا‌ها عنوان کرده است و ۱۳۰ روستا از ایران در مرحله اولیه برای جهانی شدن به رقابت پرداختند و هم اکنون ۸ روستا به مرحله ارزیابی پایانی رسیده اند.
امسال تعداد کل کاندیدا‌ها در سطح جهان به ۱۲۵۶ روستا رسیده است که طبق تجربه سال‌های گذشته، از این تعداد کمتر از ۵۰ روستا به عنوان روستا‌های جهانی در فهرست روستا‌ها قرار خواهند گرفت.
بنابراین گزارش، روستای سهیلی به عنوان یکی از روستاهای بخش حرا شهرستان قشم توانسته با داشتن ظرفیت‌های گسترده در حوزه گردشگری، به نمادی از مهاجرت معکوس تبدیل شود.
موقعیت و طبیعت بکر این روستا به واسطه قرارگیری در کنار جنگل های حرا، برخورداری از اسکله تفریحی مناسب و اقامتگاه های بومگردی دیدنی در کنار مهمان نوازی مردم روستا موجب شد سالانه هزاران گردشگر از سهیلی بازدید کنند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11290

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: