روابط ایران و اندونزی مستحکم تر از گذشته خواهد شد

حجت الله عبدالملکی مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی با سفیر اندونزی در ایران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در منطقه آزاد ارس برگزار شد، طرفین بر تحکیم روابط میان ایران و اندوزی برپایه تعاملات اقتصادی و بازرگانی تاکید کردند.
گفتنی است در این دیدار که در حاشیه مراسم ثبت جهانی ژئوپارک ارس برگزار شد، سفیر اندونزی در ایران به سفر دکتر رئیسی به این کشور اشاره کرد و گفت: سفر رییس جمهوری ایران به اندوزی نتایج پرباری به همراه داشت، این سفر نقطه عطفی برای گسترش روابط دوجانبه علی الخصوص گسترش روابط اقتصادی و زیربنای دو کشور ایران و اندونزی را مستحکم‌تر کرده است.
رونی پراستیو یولیانتورو ادامه داد: در این دیدار تفاهم نامه‌ها و توافقات خوبی در زمینه‌های گمرک، مواد غذایی حلال، تعرفه ترجیحی و غیره صورت پذیرفت.
وی بر افزایش روابط تجاری ایران و اندونزی تاکید کرد و افزود: در آینده نزدیک هیات اقتصادی از کشور اندونزی به ایران سفر خواهد کرد. این اولین قدم در افزایش همکاری‌های اقتصادی خواهد بود.
سفیر اندونزی در ایران با اشاره به مناطق آزاد اندونزی، نقش مناطق آزاد در ترانزیت کالا به آسیای مرکزی و جنوبی را مهم دانست و گفت: امیدوار هستیم که سرمایه گذاران ایرانی را جهت سرمایه‌گذاری در اندونزی ترغیب کنیم و بازرگانان ایرانی هم می‌توانند از اندونزی به‌عنوان هاب تجاری جهت ارسال محصولات به کشورهای آسیای مرکزی استفاده نمایند.
رونی پراستیو یولیانتورو در پایان ضمن تبریک جهانی شدن دومین ژئوپارک جهانی ارس، افزود: وجود این ژئوپارک‌ها نقش مهمی در حفظ طبیعت و گونه‌های گیاهی ایفا خواهد کرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11071

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: