قنبرپور اعلام کرد؛

راه اندازی شهر سیلیکون در منطقه ویژه اقتصادی پیام

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از راه اندازی شهر سیلیکون واستقرار شرکت های بیشتری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در این منطقه خبر داد.

 اکبر قنبرپور در این رابطه با بیان اینکه راه اندازی این شهر از سال گذشته در دستور کار قرار گرفته است، افزود: ایجاد این شهر سیلیکون در پیام این امکان را فراهم می کند که صنایع و شرکت های فعال در حوزه ساخت تجهیزات سیلیکون بتوانند در قالب یک مجتمع با یکدیگر رقابت و فعالیت کنند.
قنبرپور اضافه کرد: به همین منظور، یک ناحیه تخصصی با وسعت ۲۰ هکتار در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در نظر گرفته شده است.

فعال کردن بخش خصوصی فعال در حوزه کسب و کار در پیام 

وی در ادامه به استقرار شرکت های فعال در حوزه کسب و کار خدمات مدیریتی، سرمایه گذاری و تامین مالی و بیمه ای در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اشاره کرد و گفت: برای راه اندازی مرکز خدمات کسب و کار در پیام، ساختمانی در نظرگرفته شده که فعالان در این حوزه ها می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

احداث پارک فناوری هوایی در فرودگاه بین المللی پیام 

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام به احداث پارک فناوری هوایی در این فرودگاه اشاره کرد و بیان داشت: طبق توافقی که با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال شکل گیری است، زمینی را برای احداث پارک فناوری حوزه هوایی در نظر گرفته ایم.
قنبرپور افزود: فعالان این حوزه هوانوردی، قطعه سازان و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات در این حوزه با راه‌اندازی پارک فناوری هوایی می توانند در این پارک مستقر شوند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11292

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: