راه اندازی خطوط مستقیم پروازی از پیام به چین و دوبی

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به راه اندازی نخستین گمرک تخصصی کشور (فاوا) در این منطقه گفت: اقداماتی به همین منظور از جمله برقرار شدن خطوط مستقیم پروازی از فرودگاه بین المللی پیام به مقصدهای دوبی و چین در دستور کار قرار گرفته است.

اکبر قنبرپور با اشاره به مصوبه هیات دولت مبنی بر راه اندازی گمرک تخصصی فاوا در این منطقه، افزود: در اواخر سال گذشته با توجه به زیر ساخت های مناسبی که در این منطقه وجود دارد، هیات وزیران راه اندازی گمرک تخصصی فاوا به عنوان نخستین گمرک تخصصی کشور را درپیام با هدف ارایه هر چه بهتر و تخصصی تر خدمات به فعالان در حوزه فناوری های نوین تصویب کرد.

قنبرپور با بیان اینکه با راه اندازی گمرک فاوا، شاهد ایجاد آزمایشگاه های تخصصی در حوزه فناوری های نوین در پیام خواهیم بود، گفت: همچنین با مذاکرات و توافق های صورت گرفته، سازمان تنظیم ارتباطات و مقررات رادیویی به عنوان مرجع تخصصی و قانونی در حوزه فناوری های نوین در این گمرک مستقر می شود.

وی، راه اندازی خطوط مستقیم پروازی به مقصدهای دوبی و چین را از دیگر برنامه ها برای ایجاد گمرک تخصصی فاوا در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام عنوان کرد و افزود: پیش بینی ها بر این است که گمرک تخصصی فاوا تا پایان شهریورماه در این منطقه ایجاد شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11288

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: