دستاوردهای مهم و ارزشمند سازمان منطقه آزاد کیش در دومین نمایشگاه مشهد

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش، از انعقاد بیش از ۱۲۰هزار میلیارد تومان حجم تفاهم‌نامه های اقتصادی کیش در دومین نمایشگاه معرفی بسته‌های سرمایه گذاری و توانمندی‌های صادراتی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی مشهد خبر داد.

 وحید زارع فکری با اعلام این خبر گفت گفت: با ارائه بسته های سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش؛ با برخی از فعالان اقتصادی که تمایل به همکاری و مشارکت در طرح‌های جزیره کیش داشتند، تفاهم‌نامه‌های همکاری و مشارکتی منعقد شد.

زارع فکری با بیان این که از ۱۰۶ بسته سرمایه گذاری ارائه شده در این نمایشگاه تعداد ۹ طرح آن به انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری منتهی شد، بیان داشت: نخستین موضوع در طرح های مستقل جزیره هندورابی که شامل «اکو پارک، مجتمع اداری و خدماتی، تم پارک، دهکده سلامت، منطقه مسکونی، دهکده ساحلی، مجموعه تفریحی اقامتی پردیس زندگی و مجموعه تفریحی و اقامتی خانه دریا» با حجم سرمایه گذاری تقریبی ۵۰ هزار میلیارد تومان برآورد مالی شده است.

وی با اشاره به مذاکرات انجام شده با «گروه شمسا» یکی از سرمایه گذاران فعال و کلان مشهد، گفت: در نشستی که با اعضای گروه شمسا داشتیم در چندین طرح به توافق رسیدیم که در سه طرح “احداث هتل ایرانیان خارج از کشور با هدف ارز آوری به داخل کشور، احداث کارخانه آب شیرین کن و احداث نمایشگاه و فروشگاه مصالح ساختمانی در بندر چارک” جهت انعقاد تفاهم نامه به اجماع نظر رسیدند.

به گفته وی، با احداث هتل ایرانیان خارج از کشور که یکی از زیرساخت های اقامتی در حوزه گردشگری این منطقه محسوب می شود؛ زمینه اررز آوری ایرانیان خارج از کشور با تامین امکانات رفاهی ویژه آنان نیز فراهم می شود.

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش، حجم سرمایه گذاری تقریبی برآورد شده برای احداث این هتل را ۳ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: با محقق شدن این اقدام مهم در حوزه گردشگری و اقتصادی شاهد ارز آوری بیشتری به این منطقه خواهیم بود.

زارع فکری، اظهار داشت: گروه شمسا به واسطه برخورداری از توان فنی و مهندسی در زمینه احداث واحد آب شیرین کن در این طرح نیز تفاهم نامه همکاری با سازمان منطقه آزاد کیش امضا کردند.

وی، انعقاد تفاهم نامه دیگری با موضوع احداث نمایشگاه و فروشگاه مصالح ساختمانی در بندر چارک با گروه شسما را زمینه ساز تسهیل و تسریع در دسترسی به مصالح مورد نیاز طرح های مختلف در جزیره کیش عنوان کرد که این اقدام گامی موثر در راستای کاهش مصالح ساختمانی در جزیره خواهد بود.

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد کیش افزود: «انجمن فرانگران نوین» که دارای یک هزار سرمایه‌گذار کلان و برندهای اصلی مشهد هستند؛ تفاهم‌نامه همکاری مشترک با هدف توسعه سرمایه‌گذاری و سرمایه پذیری با سازمان منطقه آزاد کیش را منعقد کردند.

زارع فکری، خاطر‌نشان کرد: شرکت های تولید زعفران استان خراسان رضوی با حجم سرمایه‌گذاری تقریبی ۲ هزار میلیارد تومان و همچنین شهرداری مشهد نیز با سرمایه گذاری تقریبی ۲ هزار میلیارد تومان در زمینه همکاری و جذب سرمایه گذار برای طرفین و احداث دفاتر نمایندگی در مشهد و کیش را امضا کردند.

وی افزود: هشتمین تفاهم‌نامه همکاری با ایرانشید و گروه تهیه و تولید سنگ های قیمتی در زمینه ایجاد اشتغال و کسب و کار در حوزه سنگ های قیمتی با حجم سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومان و اتاق صنعت و معدن و تجارت استان خراسان رضوی نیز با حجم سرمایه گذاری ۲ هزار میلیارد تومان در زمینه تولید، فرآوری روغن های صنعتی، مبلمان با محوریت صادرات؛ نهمین تفاهم‌نامه همکاری منعقد شده با سازمان منطقه آزاد کیش بود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11458

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: