امام جمعه کیش:

حمایت از ثبات مدیریتی لازمه پیشرفت و توسعه کیش است

امام جمعه کیش گفت: رفع مشکل مردم و پیشرفت و توسعه کیش، منوط به ثبات مدیرتی و حمایت همه جانبه از مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش است.

حجت‌الاسلام و المسلمین بی‌نیاز در آیین تکریم سعید پورزادی و معارفه رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش که عصر چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ با حضور حجت اله عبدالملکی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد؛ گفت: سازمان منطقه آزاد کیش پس از ۵ ماه اداره به صورت سرپرستی، شاهد حضوری مدیرعاملی است که تمامی اقشار مختلف مردم و فعالان اقتصادی و مسوولان و مدیران منطقه برای همکاری و همدلی در مراسم معارفه ایشان شرکت کرده اند.

امام جمعه کیش، از پیگیری و دستور آیت الله ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان برای پایان دادن به بی ثباتی در مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش قدر دانی کرد و مراتب ارادت رئیس جمهور کشورمان را به اقشار مختلف مردم کیش ابراز داشت.

حجت الاسلام والمسلیمن بی نیاز با بیان این که از مناطق آزاد فقط اسمی باقی مانده است؛ خواستار برگرداندن مزایا و ویژگی‌های قانونی مناطق آزاد و حمایت از آنها شد و افزود: از مسئولان، فعالان اقتصادی، اقشار مختلف مردم و بخش‌ خصوصی تقاضا دارم تا بر اساس سیاست‌های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و بر اساس شعار سال مهار تورم و رشد تولید به صحنه بیایند تا مشکلات را با مشارکت یکدیگر رفع کنیم .

وی با تاکید بر این که باید نگاه سیاسی از جزیره کیش برداشته شود؛ خاطر نشان کرد: جزیره کیش محلی است برای انجام فعالیت های تجاری، گردشگری و اقتصادی و نیز رسالت‌هایی که برای این منطقه تعریف شده است از اینرو باید طبق آن طوری برنامه ریزی و پیگیری شود تا ما بتوانیم زمینه رشد و پیشرفت جزیره کیش را شاهد باشیم.

امام جمعه کیش، خواستار تقویت حضور نیروهای کارآمد مدیرتی، انقلابی، ولایی و ارزشی و فراهم کردن زمینه حضور آنان برای خدمات بهتر در جزیره کیش شد.

حجت الاسلام والمسلیمن بی نیاز، تقویت سرمایه اجتماعی، رسیدگی به بحث درمان و آموزش و پرورش، کاهش نارضایتی ها و جلوگیری از گرانی های افسار گسیخته در جزیره کیش را در اولویت رسیدگی به مشکلات دانست و ابراز امیدواری کرد تا با حمایت دولت مردمی و و توجه و برنامه ریزی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش این مشکل رفع شود.

وی، خواستار تقویت مقوله فرهنگ در جزیره کیش شد و با بیان این که وضعیت فرهنگی و توجه به فرهنگ درجزیره کیش ضعیف است و نیاز به تقویت دارد؛ تاکید کرد: با توجه به نگاه دولت سیزدهم به مقوله فرهنگ انتظار می رود در بحث فرهنگ با توجه به ظرفیت ها، قابلیت ها و زمینه‌های فرهنگی فراوانی در جزیره کیش، توجه و حمایت بیشتری در این خصوص صورت پذیرد.

امام جمعه کیش تاکید کرد: برنامه‌های خوب فرهنگی در جزیره اجرا می‌شود که در صورت حمایت شاهد وضعیت بهتری خواهیم بود.

حجت الاسلام والمسلیمن بی نیاز، وضعیت عفاف و حجاب را علیرغم زحمات زیاد مسئولان، قابل قبول و مناسب ندانست و اظهار داشت: در بحث حجاب و عفاف، نیازمند کار جدی، عزم راسخ و برنامه‌ریزی منطقی، عقلانی و حساب شده هستیم تا جلوی جلوی برهنگی، بی عفافی و بی حیایی را بگیریم و با آن مقابله کنیم.

وی، با انتقاد از عدم ورود خودرو به جزیره کیش افزود: واردات خودرو از سرزمین اصلی و خارج از کشور به جزیره کیش ممنوع است و از سوی دیگر مجوز ورود خودرو از منطقه آزاد کیش به سرزمین اصلی نیز داده شده است؛ این موضوع مردم را گریبانگیر مشکلات عدیده ای کرده است.

امام جمعه کیش تاکید کرد: براستی مردم در خصوص عدم ورود خودرو در رنج هستند از اینرو از مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تقاضا دارم در راستای رفع مشکل مردم رایزنی های لازم را بعمل آورند.

حجت الاسلام والمسلیمن بی نیاز، از زحمات و خدمات مهدی کشاورز مدیرعامل سابق سازمان منطقه آزاد کیش و سعید پورزادی معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش که در ۵ ماه گذشته سرپرستی سازمان منطقه آزاد کیش را نیز عهده دار بود؛ تشکر و قدردانی کرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10903

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: