تفاهم‌نامه همکاری ژئوپارک جهانی قشم و پژوهشکده علوم زمین به امضا رسید

تفاهم‌نامه همکاری میان ژئوپارک جهانی قشم، کرسی یونسکو در مخاطرات زمین‌شناسی ساحلی و پژوهشکده علوم زمین به امضا رسید.

 مدیر ژئوپارک جهانی قشم با بیان این مطلب، اظهار داشت: با امضای این تفاهم نامه افزایش همکاری بین طرفین در زمینه تمایل پژوهشی مشترک در حوزه ژئوپارک‌ با مخاطرات زمین‌شناختی، تغییرات اقلیمی آب و تکوین و توسعه حوزه تمدنی فلات ایران در دستور کار قرار می گیرد.

سجاد اشگرف، ادامه داد: براساس این تفاهم‌نامه طرفین در زمینه تبادل اطلاعات و دانش، توسعه پژوهش بین رشته‌ای، سازماندهی پروژه‌های پژوهشی مشترک، سازماندهی همایش‌ها، سمینارها، جشنواره‌ها و دوره‌های آموزشی کوتاه مدت مشترک، انتشار مشترک مواد پژوهشی توافق کردند.

اشگرف افزود: ارتقای دیگر همکاری‌های علمی مورد توافق و مشارکت در همکاری علمی از طریق برنامه‌های بین المللی برای همکاری علمی نسبت به توسعه همکاری خود در زمینه علوم زمین و مخاطرات زمین شناختی نیز از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

براساس این گزارش، نظر به اهمیت همکاری‌های تحقیقاتی و فناوری بین مراکز پژوهشی و سازمان‌های بین‌المللی برای مشارکت فعال محققان در زمینه علم و فناوری و به منظور توسعه روابط علمی و تحقیقاتی بین‌المللی، ژئوپارک جهانی قشم، کرسی یونسکو در مخاطرات زمین‌شناسی ساحلی و پژوهشکده علوم زمین کشور، تفاهم‌نامه همکاری تحقیقاتی و فناوری امضا کردند.

گفتنی است، این تفاهم‌نامه که به امضای «راضیه لک» رئیس پژوهشکده علوم زمین، «سجاد اشگرف» مدیر ژئوپارک جهانی یونسکو جزیره‌قشم، «حمید نظری» رئیس کرسی یونسکو در مخاطرات زمین‌شناسی ساحلی رسید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11693

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: