تعریف بیش از یکصد بسته سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آئین افتتاح دومین نمایشگاه معرفی بسته های سرمایه گذاری و توانمندی های صادراتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، از تعریف ۱۰۶ بسته اقتصادی و سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش خبر داد.

 رحیم سرهنگی در این آیین که با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد مقدس برگزار شد با بیان این که برگزاری نمایشگاه های مختلف فرصتی مناسب در راستای معرفی بسته های سرمایه گذاری مناطق آزاد کشور است گفت: بیش از یکصد بسته سرمایه گذاری و اقتصادی بر اساس استانداردهای مورد نیاز در سازمان منطقه آزاد کیش تعریف شده است.

سرهنگی افزود: در این نمایشگاه بسته هایی در حوزه گردشگری و گردشگری سلامت ارائه شده که برنامه ریزی های مناسبی با توجه به طرح جامع کیش برای آن ها در نظر گرفته شده است و سرمایه گذاران این حوزه ها با دریافت مجوز بی نام می توانند به راحتی در این حوزه ها سرمایه گذاری و فعالیت خود را آغاز کنند.

وی از کیش به عنوان بهشت سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری و فناوری نام برد و افزود: این منطقه از لحاظ جغرافیایی و جاذبه های گردشگری همواره مورد توجه و علاقه سرمایه گذاران بوده و بستر مناسبی برای سرمایه گذاری به ویژه حوزه گردشگری به شمار می رود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به توسعه صنعت گردشگری به عنوان یکی از اهداف اصلی این سازمان، حضور این منطقه در دومین نمایشگاه معرفی بسته های سرمایه گذاری و توانمندی های صادراتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور را حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: سرمایه گذاران بزرگی به واسطه وجود پر برکت حرم مطهر رضوی در مشهد حضور دارند که سرمایه گذاری در جزیره کیش برای آن ها از جذابیت بالایی برخوردار است.

سرهنگی با اشاره به حضور سرمایه گذاران و گردشگران اسلامی در قالب تورهای گردشگری سلامت و زیارتی در مشهد مقدس عنوان کرد: با توجه به اهمیت توسعه گردشگری اسلامی سرمایه گذاران مشهد مقدس با سرمایه گذاری در کیش می توانند نقش مهمی برای حضور گردشگران کشورهای اسلامی در این منطقه ایفا کنند.

وی عنوان کرد: سعی ما بر این است تا با شناسایی و رفع مشکلات فرآیند دریافت مجوز سرمایه گذاری، جزیره کیش جزو برترین های شاخص های راه اندازی کسب و کار در کشور محسوب شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: ایجاد جذابیت و سهولت در فرآیندهای سرمایه گذاری یکی از اقدامات مهم سازمان منطقه آزاد کیش برای فعالیت هر چه بهتر سرمایه گذاران در کیش بوده است.

به گفته سرهنگی با تشکیل کارگروهی برای جذب سرمایه گذاران در جزیره اقداماتی نسبت به رفع موانع و مشکلات پیش روی سرمایه گذاران انجام می شود.

وی به فعالیت های مشترک میان مشهد مقدس و سازمان منطقه آزاد کیش اشاره کرد و افزود: خراسان رضوی از لحاظ جغرافیایی به عنوان دروازه بسیاری از کشورهای آسیای مرکزی و همسایگان شرقی کشور به شمار می رود که می توان فعالیت های سرمایه گذاری مشترکی با این کشورها در جزیره کیش و مشهد مقدس و خراسان رضوی و راه ارتباطی برای صادرات و ارائه خدمات خارجی ایجاد کرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11401

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: