حجت الله عبدالملكی:

تا آخر سال ۸ نمایشگاه دیگر برگزار می کنیم

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی گفت: تا آخر سال ۸ نمایشگاه معرفی ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری در مناطق آزاد را در داخل و خارج از کشور برگزار خواهیم کرد.

به گزارش فرینا، حجت الله عبدالملکی که در مراسم اختتامیه نمایشگاه چهار روزه ارائه ۳۷۰ فرصت سرمایه گذاری مناطق آزاد و در جمع مدیران عامل سازمان های مناطق آزاد قدیم و جدید سخن می گفت افزود: متاسفانه ظرفیت های سرمایه گذاری و توانمندی های جمهوری اسلامی ایران که بطور  عام و مناطق آزاد به طور خاص در بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی کمتر شناخته شده است.

عبدالملکی گفت: به همین خاطر معتقدیم برگزاری اینگونه نمایشگاه ها می توان تصویرسازی مناسب از فرصت های سرمایه گذاری در داخل ایران به سرمایه گذاران خارجی ارائه کند.

وی افزود: ما باید برروی تصویرسازی درست از توانمندی ها و ظرفیت های مناطق آزاد به صورت عملی و علمی کار مداوم انجام دهیم تا این نقیصه رفع شود.

مشاور رییس جمهور با تقدیر از مجموعه روابط عمومی مناطق آزاد در امر اطلاع رسانی و تبلیغات ظرفیت های هر منطقه گفت: با این حال معتقدم هر روابط عمومی منطقه باید ۸۰ درصد وقت و انرژی خود را برروی موضوعات منطقه خود و ۲۰ درصد را برای تبلیغ و اطلاع رسانی از سایر مناطق اختصاص دهد تا هیچ یک از سرمایه گذارهایی که به مناطق مراجعه می کنند دست خالی برنگردند و بتواند با راهنمایی روابط عمومی های مناطق فرصت سرمایه گذاری در یکی از مناطق را پیدا کند.

عبدالملکی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه انتظار حاکمیت از مناطق آزاد جهش در اقتصاد ملی است گفت: با اینکه این مناطق فقط یک درصد مساحت کشور هستند اما انتظار از آنها این است که درصد قابل ملاحظه ای از سرمایه گذاری، اشتغال و صادرات را برعهده بگیرند.

وی افزود: جناب آقای رییس جمهور با تاکید بر اینکه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی باید کاری اساسی در حوزه سرمایه گذاری انجام دهند و برای امسال ایشان ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلار را برای این امر مطرح کردند که ما معتقدیم این ظرفیت برای جذب این رقم سرمایه گذاری در این مناطق وجود دارد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی تصریح کرد: ایران از کشورهایی است که فعالیت سودآور در آن از اغلب کشورها بالاتر است و فقط باید این ظرفیت ها را خوب معرفی کند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10594

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: