مدیرعامل شرکت آب، برق و تاسیسات قشم اعلام کرد:

بهره برداری از طرح افزایش ۴برابری ظرفیت آبشیرینکن غرب جزیره قشم

مدیرعامل شرکت آب، برق و تاسیسات قشم گفت: طرح افزایش ۴ برابری ظرفیت آبشیرینکن غرب جزیره به منظور کاهش تنش آبی در روستاهای قشم، افزایش رضایتمندی مردم و جبران عدم تامین آب توسط دستگاه های مربوطه، با اختصاص هزینه راه اندازی آبشیرینکن و پرداخت یارانه تولید و حمل آب به بهره برداری می رسد.

 شهرام داوری با اعلام این خبر گفت: طبق تقسیم وظایف انجام شده حوزه آبرسانی در شهر قشم برعهده سازمان منطقه آزاد و آبرسانی در سایر روستاها و شهرهای جزیره برعهده اداره آب و فاضلاب شهرستان قرار دارد.
داوری ادامه داد: متاسفانه تاکنون به دلیل مشکلات موجود، تنش آبی در روستاهای غربی جزیره برطرف نشده و سازمان منطقه آزاد قشم به دلیل وظایف انسان دوستانه اقدام به ساخت آب شیرین کن و تامین آب آشامیدنی در غرب جزیره کرده است.
به گفته وی، با اقدام جهادی متخصصان داخلی و نیروهای بومی این شرکت، تامین آب سالم و بهداشتی ۱۳ روستا و بیش از ۱۰هزار نفر جامعه محلی به مرکزیت «آبشیرینکن باسعیدو» محقق می شود.
مدیرعامل شرکت آب، برق و تاسیسات قشم ادامه داد: این شرکت با تکیه بر توان فنی جوانان بومی و متخصصان درون سازمانی خود طی ۲۰روز اخیر و در قالب اقدامی جهادی، طراحی و نصب یک دستگاه آبشیرینکن ۱۲۰۰ متر مکعبی را با موفقیت به سرانجام رسانید.
داوری افزود: در قالب این طرح، ظرفیت تولید آبشیرینکن باسعیدو از ۴۰۰ به ۱۶۰۰ متر مکعب افزایش می یابد که ۱۳ روستای منطقه منتهی الیه غربی جزیره را پوشش می دهد و با این اقدام، شمار مصرف کنندگان آب سالم و بهداشتی تولید شده در این سایت آبشیرینکن به بیش از ۱۰ هزار نفر افزایش می یابد.
وی، ارزش ریالی تجهیزات دستگاه های اسمز معکوس( RO) و عملیات طراحی و نصب این تجهیزات شیرین سازی آب از دریا را بالغ بر ۲۵۰میلیارد ریال اعلام‌ و اضافه کرد: این مبلغ از محل منابع داخلی و جابجایی تجهیزات از سایت آبشیرینکن شهر قشم به غربی ترین نقطه جزیره محقق شده است.
مدیرعامل شرکت آب، برق و تاسیسات قشم تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد قشم علاوه بر هزینه ساخت آب شیرین کن، بابت هرمترمکعب آب تولید شده رقم ۱۴۰ هزارریال یارانه پرداخت میکند که این مبلغ در سال به بیش از ۸۰ میلیارد ریال خواهد رسید.
داوری خاطرنشان کرد: علاوه بر یارانه تولید آب در ماه رقمی بیش از سه میلیارد نیز بابت یارانه حمل آب پرداخت خواهد شد که این میزان نیز در سال به رقم ۳۶ میلیارد ریال خواهد رسید.
وی تاکید کرد: با وجود اینکه هزینه تامین آب اعم از طراحی و نصب آب شیرینکن، ایجاد انشعاب آبرسانی و پرداخت یارانه تولید و توزیع در روستاها برعهده اداره آبفا است، تاکنون این نهاد به وظایف ذاتی خود در قشم به صورت کامل عمل نکرده و هیچ مبلغی نیز بابت اقدامات انجام شده توسط سازمان منطقه آزاد قشم، پرداخت نکرده است.
به گفته مدیرعامل شرکت آب، برق و تاسیسات قشم، آئین بهره برداری از طرح افزایش ظرفیت ۴برابری آبشیرینکن غرب جزیره قشم با حضور دکتر عادل پیغامی رییس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم، جمعی از مسئولین استانی و محلی در روز چهارشنبه ۱۷ خردادماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۷ عصر در محل آبشیرینکن روستای باسعیدو همجوار با بندر صیادی برگزار می شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10942

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: