حجت اله عبدالملکی مطرح کرد:

بهبود فضای کسب و کار در مناطق آزاد کشور آغاز شده است

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: فضای کسب و کار مناطق آزاد ایران از جمله جزیره کیش خیلی سریع به حد ۵۰ کشور برتر دنیا خواهد رسید.

 حجت اله عبدالملکی در دیدار با سرمایه گذاران و کارآفرینان مشهد درحاشیه دومین نمایشگاه معرفی بسته های سرمایه گذاری و توانمندی های صادراتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: در حال حاضر ایران در رتبه ۱۲۷ از لحاظ فضای کسب و کار در دنیا قراردارد و با توجه به آغاز برنامه های بهبود فضای کسب و کار، خیلی زود مناطق آزاد ما از جمله جزیره کیش به نمایندگی از کشور به جمع ۵۰ کشور اول دنیا به لحاظ شاخص های ارزیابی مورد تأیید بانک جهانی خواهند رسید.

عبدالملکی تاکید کرد: یک تیم جوان، جهادی، انقلابی، وطن دوست و متخصص و دغدغه مند در حوزه کسب و کار و سرمایه گذاری در جزیره کیش و سایر مناطق آزاد مستقر شده است و این فرصت بسیار خوبی برای تحقق بهبود فضای کسب و کار، طبق وعده داده شده است.

وی با بیان این که ما کارشناسان و متخصصان کسب و کار هستیم و اگر داعیه تسهیل شرایط کسب و کار را داریم؛ بواسطه۲۰سال مشاوره کسب و کار به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان است؛ افزود: فضا و مشکلات کسب و کار را شناسایی و از آن آگاهی داریم و هم اکنون فرصتی پیش آمده تا تسهیل شرایط کسب و کار را بهبود ببخشیم و در این زمینه مصمم هستیم.

مشاور رئیس جمهور با استناد به سخنان رئیسجمهور کشورمان درخصوص بهره مندی از نظرات کارآفرینان و سرمایه گذاران در تصمیم گیری ها، آنان را محور اقتصادی کشور دانست و افزود: این وعده و قول را می دهیم که در حد اختیارات قانونی از نظرات سرمایه گذاران و کارآفرینان که در مناطق آزاد و ویژه فعالیت می کنند؛ بهره مند شویم.

عبدالملکی با اشاره به اهمیت ثبات مدیریتی در انجام برنامه های پیش رو افزود: مدیریت های مناطق آزاد پایدار و طولانی مدت خواهد بود تا متولیان بتوانند برنامه های مدنظر را اجرایی کنند.

وی با اشاره به فعالیت ۳۳ منطقه ویژه و ۱۵ منطقه آزاد در کشورتاکید کرد: به رغم همه مشکلاتی که وجود دارد؛ همچنان این مناطق مزیت های خیلی خوبی برای سرمایه گذاری دارند و از این جهت جز کشورهای غنی دنیا هستیم.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با بیان اینکه این ۷۰۰بسته سرمایه گذاری مناطق آزاد با تامین زیرساخت ها جهت صدور مجوز بینام تدوین شده است؛ افزود: ‌جهت آشنایی و آگاهی سرمایه گذاران و کارآفرینان، جزئیات این بسته های سرمایه گذاری در سایت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد به نشانیwww.freezones.ir بارگذاری شده است.

همچنین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این دیدار با اشاره به تعریف ۱۰۶ بسته سرمایه گذاری در کیش و طرح جامع این منطقه گفت: تقسیم بندی اراضی بر اساس کاربری های مشخص و همخوان با یکدیگر، تعیین متراژ زمین ها، میزان توسعه یافتگی منطقه و فرصت های پیش رو، در قالب طرح جامع کیش که توسط یک مشاور خارجی به همراه مشاوره داخلی تهیه و تدوین شده است؛ انجام شده است.

رحیم سرهنگی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به طرح جامع کیش، زیرساخت ها ی مورد نیاز از جمله آب و برق تامین و مجوز بی نام برای هر یک از بسته های سرمایه گذاری با کاهش برخی فرایندهای اداری تدوین شده است.

سرهنگی از تمامی سرمایه گذاران مطرح حاضر در جلسه دعوت کرد با توجه به جاذبه های گردشگری کیش، با سرمایه گذاری در این منطقه، بر تکمیل زنجیره گردشگری که شروع آن مشهد و در ادامه سفر گردشگران به کیش و بهره مندی از امکانات منحصر به فرد گردشگری خواهد بود؛ اهتمام ورزند.

وی با بیان این که سازمان منطقه آزاد کیش از هر ایده و پیشنهاد سرمایه گذاری استقبال می¬کند؛ تاکید کرد: رویکرد ما در بخش صنعت، فراهم کردن زمینه فعالیت و جذب صنایعی است که دارای خلق ارزش افزوده بالایی هستند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از تاسیس یک بانک برون مرزی(آفشور) در کیش و ثبت نخستین تراکنش مالی در این بانک خبر داد و افزود: با توجه به قوانین و مقررات چگونگی اداره مناطق آزاد، شرایط خاصی را جهت جذب سرمایه گذاری در حوزه های مالی فراهم کردیم و علاقه مند ورود سرمایه گذران به این حوزه هستیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11415

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: