فرهادی در شورای اداری سازمان منطقه آزاد انزلی:

باید شرایط سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی تسهیل شود

مدیر عامل سازمان با بیان اینکه این سازمان باید شرایط را برای تسهیل در امر سرمایه گذاری فراهم کند، گفت:

با فراهم کردن زیرساخت‌هایی مانند راه اندازی خط آهن رشت ـ کاسپین و تکمیل زیرساخت های بندری در بندرکاسپین ترانزیت سالانه ۱۵ میلیون تن کالای روسی از مسیر ایران دور از انتظار نبوده و محقق خواهد شد.

شورای اداری سازمان منطقه آزاد انزلی به ریاست مدیرعامل و با حضور معاونین، مدیران و مشاوران این سازمان برگزار شد.

در این نشست مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تقدیر از پرسنل خدوم منطقه آزاد انزلی برای دستیابی به بخشی از اهداف این سازمان اظهار کرد: طی ماه های گذشته بخشی از اهداف سازمانی منطقه آزاد انزلی حاصل شد اما بخش اعظمی از این اهداف باقی مانده است که به تلاشی مضاعف نیاز دارد.

عیسی فرهادی، در ادامه خواستار رفع اشکالات مجمع عمومی سال گذشته شد و افزود: درصورت نیاز باید با برگزاری جلسات روزانه مشکلات احصا و برای سال ۱۴۰۱ برطرف شده و جلوی اختلالات قانونی احتمالی گرفته شود.

فرهادی با تاکید بر جدیت در برگزاری کلاس های آموزشی یادآوری کرد: دوره های آموزشی بصورت مستمر باید برای مدیران و پرسنل برگزار شود، آنچه تاکنون بوده مورد قبول نیست و می بایست از افراد مجرب در بخش های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، سرمایه گذاری و مالیاتی برای تدریس استفاده شود.

وی اظهار کرد: باید با تعیین تکلیف پرونده های باز، تسویه حساب های راکد و حل پرونده های حقوقی و تسهیل در صدور مجوزها میراث خوبی برای مدیران آینده از خود برجا بگذاریم لذا از کمیته تشخیص انتظار دارم با برگزاری جلسات هفتگی تشخیص، برآورد و نظارت درستی داشته باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: مدیران در جلسه بعدی شورای اداری پیشنهادات و طرح های جدیدی در بخش های مختلف برای چشم انداز ۱۴۰۴ و ۱۴۰۸ ارائه کنند، منطقه آزاد برای دستیابی به جذب ۲۰ میلیون گردشگر باید برنامه داشته باشد و پرکردن اوقات فراغت کودکان مورد توجه قرار گیرد.

فرهادی با تقدیر از اقدامات انجام شده در خصوص کمک به زلزله زدگان خوی، کمک به برگزاری مراسمات مذهبی نظیر اربعین و جمع آوری کمک برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، افزود: منطقه آزاد باید صندوق خیریه ای برای جمع آوری کمک ها تشکیل دهد و از کمک های فعالان اقتصادی در امور خیریه بهره گیرد.

وی به لزوم آمادگی مطلوب جهت میزبانی از گردشگران نوروزی اشاره کرد و خواستار ساماندهی سگهای ولگرد نیز شد و گفت: محدوده منطقه آزاد باید فضای امنی برای تردد مردم باشد و با توجه به پیش بینی افزایش ۱/۵ برابری تعداد گردشگران در تعطیلات نوروز می بایست حراست، حفاظت و امنیت درستی برقرار باشد و برنامه های فرهنگی متنوعی اجرا شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بر تشکیل تعاونی مسکن تاکید کرد و یادآور شد: اگر بتوانیم ۶۰۰ واحد مسکونی در این منطقه احداث کنیم به تامین مسکن کمک شایانی خواهیم کرد.

فرهادی با بیان اینکه این سازمان باید شرایط را برای تسهیل در امر سرمایه گذاری فراهم کند گفت: با فراهم کردن زیر ساختهایی مانند راه اندازی خط آهن رشت ـ کاسپین و تکمیل زیر ساختهای بندری در بندرکاسپین ترانزیت سالانه ۱۵ میلیون تن کالای روسی از مسیر ایران دور از انتظار نبوده و محقق خواهد شد.

گفتنی است در ابتدای این نشست معاونت‌ها و مدیران مستقل گزارش عملکرد از حوزه فعالیت‌های خود ارائه نمودند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=9839

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: