بازدید رایزنان اقتصادی ایران از ظرفیت‌های جزیره کیش

رایزنان اقتصادی جمهوری اسلامی ایران، به منظور معرفی ظرفیت های گردشگری، ایجاد رونق سفر و تسهیل فرایند سرمایه گذاری این منطقه در کشور‌های هدف به جزیره کیش سفر کردند.

رایزنان اقتصادی جمهوری اسلامی ایران مستقر در ۱۵ شهر هدف «بیروت، باکو، بصره، بمبئی، تاشکند، دوحه، دهلی نو، سلیمانیه، لاهه، قندهار، مکزیکوستی، دوبی، استانبول، ژاپن و نیویورک» با حضور سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری و برخی از مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش در سفر دو روزه خود با بازدید از ظرفیت های سرمایه گذاری و جاذبه های گردشگری؛ ظرفیت‌های بالقوه و ارزشمند این منطقه را به نحو شایسته در کشورهای هدف معرفی خواهند کرد.

بنابراین گزارش، رایزنان اقتصادی ایران به عنوان کارشناسان مستقر در کشورهای هدف می‌توانند در معرفی پتانسیل‌های موجود در منطقه آزاد کیش و ترغیب فعالان اقتصادی خارجی جهت سرمایه‌گذاری در این منطقه و برقراری ارتباط هدفمند آژانس‌های مسافرتی خارجی با دفاتر گردشگری کیش نقش موثری ایفا کنند که به طور حتم این اقدام مهم در افزایش پروازها و رونق سفر از نقاط مختلف کشور به جزیره تاثیر‌گذار خواهد بود.

بی تردید نقش آفرینی رایزنان اقتصادی در کشورهای مورد نظر زمینه ساز تعاملات هر چه بیشتر اقتصادی و رونق بخشی در حوزه‌های اقتصادی و گردشگری جزیره کیش خواهد شد.

همچنین نخستین بازدید هیات اعزامی به جزیره کیش؛ بر اساس برنامه زمان بندی شده از هتل ۵ ستاره مارینا پارک کیش آغاز شد که با توجه به تجهیزات و امکانات اقامتی در این منطقه بر نقش مهم و محوری جزیره کیش در برگزاری همایش ها و نمایشگاه های متعدد در سطوح مختلف تاکید داشتند چرا که زیرساخت‌های ایجاد شده در این منطقه می‌تواند در کانون توجهات کشورهای دیگر نیز قرار گیرد.

تحقق این اقدام مهم مستلزم شناخت کافی از تسهیل فرآیند سرمایه گذاری، پیش بینی و آماده سازی بسته های اقتصادی و ایجاد جاذبه های گردشگری در جزیره کیش است از این رو بازدید از مراکز اقامتی، گردشگری و تفریحی، برخی از شرکت‌های فعال در شهرک‌های صنعتی، پایانه جدید مسافری فرودگاه بین المللی کیش و بندرگاه مسافری و تجاری از اهداف اصلی سفر دو روزه رایزنان اقتصادی به این منطقه است.

بندرگاه تجاری و مسافری کیش نیز به عنوان یکی از بنادر شناورهای لجستیکی نفتی و کشتی‌های گردشگری، تفریحی و … که نقش اقتصادی و اقتصاد دریا محور را بر عهده دارد از ظرفیت‌های مهم و ارزشمند جزیره کیش محسوب می شود که با هدف معرفی در کشورهای دیگر مورد بررسی قرار گرفت.

رایزنان اقتصادی ایران در بازدید از شرکت «مت لوک» هیدرونیوماتیک؛ که با بهره گیری از تکنولوژی به روز دنیا تولید کننده انواع شیرآلات و اتصالات لوله است و دارای محصولات تولیدی نوآورانه است مورد ارزیابی مثبت هیات اقتصادی قرار گرفت.

گفتنی است تمام محصولات تولیدی و صادراتی این شرکت دارای دستگاه های آزمایش سلامت کالا است که فرایند آن تصویربرداری و به مشتریان ارسال می‌شود تا از کیفیت محصولات خریداری شده اطمینان خاطر داشته باشند.

رایزنان اقتصادی ایران در ادامه از «شرکت زمهریر کیش» که یکی از مجموعه های فعال بخش خصوصی در زمینه تولید کولرهای گازی که در هر شیفت کاری ۲۰۰ دستگاه تولیدی دارد و از استانداردهای لازم نیز برخوردار می باشد بازدید کردند.

یکی دیگر از شرکت دیگر به نام «اچ پی اینترنشنال» با کاربری تولید مکمل های دارویی از دیگر مجموعه های صنعتی جزیره کیش محسوب می شود که با خریداری تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز در آینده نزدیک فعالیت خود را در جزیره آغاز خواهد کرد‌.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11358

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: