ایجاد رشته های هتلداری و گردشگری در مدارس مناطق آزاد

در نشست تخصصی بررسی مسائل آموزش و پرورش مناطق آزاد بر ایجاد رشته های هتلداری و گردشگری در این مدارس باهدف  اشتغال آفرینی فارغ التحصیلان این مناطق تاکید شد.

در این نشست که با حضور محمود زاده معاون وزیر آموزش و پرورش در محل دبیرخانه مناطق آزاد برگزارشد بر تهیه سند آمایش تحول در آموزش و پرورش مناطق آزاد باهدف کمک به ایجاد اشتغال در این مناطق تاکید شد.
براساس این سند قرار است رشته هایی نظیر شیلات، تعمیر موتورهای دریایی و طراحی دوخت در مناطق آزاد توسعه یابد تا فارغ التحصیلان این رشته ها بتوانند متناسب با جغرافیا و ظرفیت مناطق آزاد شغل مناسب داشته باشند.
ارتقاء سطح کیفیت آموزشی بخصوص در رشته های فنی و حرفه ای، تجهیز کارگاه های مرتبط با این رشته ها و همچنین ایجاد دوره های کارورزی دراین رشته ها از اهم مواردی بود که در این نشست تخصصی بر آن تاکید شد.
در این نشست همچنین بر فعال سازی ظرفیت مشارکت خیرین مدرسه ساز و جذب و جلب مشارکت مردمی درجهت ایجاد مدارس در نواحی  کمتر برخوردار مناطق آزاد  تاکید شد.
در این نشست همچنین قرار شد با فراهم کردن امکانات مرتبط و لازم زمینه هر چه بهتر و بیشتر دانش آموزان مناطق آزاد در المپیادهای بین المللی و ملی تاکید شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=9923

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: