اهم اقدامات کمیته بحران ستاد نوروزی در سال ۱۴۰۲

برنامه ریزی های لازم در راستای فعالیت شرکت های تولید و توزیع کننده آب و برق و پیگیری رفع کسری آب در بخش های مختلف مسکونی، توریستی و گردشگری انجام شده است.

 دبیر کمیته بحران ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی کیش با اشاره به فعالیت شرکت های تولید و توزیع کننده آب و برق و تعهدات ایجاد شده؛ شرکت ها ملزم به افزایش ظرفیت تولید هستند.

منصور ملانوری، اظهار داشت: میزان آب تولید شده توسط شرکت های تولید کننده آب در جزیره کیش به طور متوسط روزانه حدود ۳۱۰۰۰ متر مکعب و میزان مصرف آب نیز با برداشت از ذخایر موجود شرکت ها حدود ۳۲۵۰۰ متر مکعب در روز است.

وی خاطر نشان کرد: افزایش ظرفیت تصفیه فاضلاب، کنترل و اجرای الزامات زیست محیطی، بازدید روزانه و تهیه گزارش کمی و کیفی از تصفیه خانه یکی از اقدامات مهم این کمیته می باشد.

دبیر کمیته بحران ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی کیش، میزان فاضلاب ورودی به تصفیه خانه را به طور متوسط روزانه ۱۹۰۰۰ متر مکعب عنوان کرد.

ملانوری تامین و ذخیره سوخت مورد نیاز نیروگاه ها و دیزل ژنراتورهای اضطراری در مراکز توریستی تفریحی و حساس شهری را از مسئولیت های مهم کمیته بحران برشمرد و گفت: در این بازه زمانی، میزان گازوئیل مصرفی نیروگاه ها در حد صفر بوده و گاز مصرفی آنها به طور متوسط روزانه ۸۵۰ هزار متر مکعب می باشد.

وی، افزود: انرژی برق تحویلی به شبکه توزیع به طور متوسط روزانه ۱۰۰ مگاوات در ایام نوروز ۱۴۰۲ است .

دبیر کمیته بحران ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی کیش، تشکیل جلسات مستمر با توجه به گزارشات هواشناسی و آمادگی هر چه بیشتر برای مواجهه با شرایط نامساعد جوی، ابلاغ مصوبات کمیته و پیگیری اجرای آن، تهیه ملزومات و پیش بینی های لازم در حوزه بنادر و فرودگاه ها برای مقابله با بحران احتمالی شرایط جوی را از اهم اقدامات کمیته بحران ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی کیش عنوان کرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10158

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: