قشم در مسیر توسعه دیپلماسی اقتصادی؛

امضای تفاهم‌نامه همکاری منطقه آزاد قشم با پلتفرم تجاری و اقتصادی سازمان همکاری‌های پیمان شانگهای

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از امضای تفاهم‌نامه این منطقه با پلتفرم تجاری و اقتصادی سازمان همکاری های پیمان شانگهای خبر داد.

 عادل پیغامی با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای عضویت ایران در سازمان همکاری های پیمان شانگهای و به منظور بهره مندی از فرصتهای اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان و کشورهای عضو در پیشرفت جزیره قشم، تفاهم نامه همکاری بین منطقه آزاد قشم و شاخه عملیاتی سازمان پیمان شانگهای(پلتفرم همکاری‌های اقتصادی تجاری سازمان با نام‌مخفف TEMP) منعقد شد.
پیغامی ادامه داد: ورود قشم به حوزه عملیاتی پیمان شانگهای و تاسیس دفتر منطقه ای TEMP در منطقه آزاد قشم، موجب تسهیل ورود فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان ایرانی به بازار کشورهای عضو و همکاری با شرکت‌ها و سرمایه گذاران کشورهای عضو می شود.
بنابراین گزارش، عادل پیغامی به همراه منصورعظیم زاده اردبیلی، عضو موظف هیات مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان در سفر به کشور چین علاوه بر امضای تفاهم نامه یادشده رایزنی های مثبتی درخصوص توسعه روابط اقتصادی و دیپلماسی قشم با مسئولین چینی انجام دادند که مورد استقبال شرکت ها و سرمایه گذاران چینی قرار گرفت.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=12784

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: