مطالبه معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان از وزارت بهداشت؛

استاندارد ارائه خدماتی درمانی در ارس باید متناسب با ورود گردشگر تعریف شود

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در نشست هم‌اندیشی با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز و شبکه بهداشت و درمان شهرستان جلفا گفت:

موضوع بهداشت و درمان مستقیما سلامت و جان ارس‌وندان و گردشگران منطقه آزاد ارس را تحت تاثیر قرار می‌دهد و نیازمند توجه بیشتر مجموعه وزارت بهداشت و درمان است.

 محسن محمدزاده با اشاره به رویکرد حمایتی سازمان در موضوع بهداشت و درمان خواستار تشکیل کارگروه متشکل از سازمان منطقه آزاد ارس و دانشگاه علوم پزشکی تبریز شد تا موضوعات مرتبط با بهداشت و درمان منطقه آزاد ارس در جلفا و خداآفرین مورد بررسی‌های لازم قرار گرفته و تصمیمات مقتضی اتخاذ گردد.

محمدزاده در ادامه با اشاره به گردشگرپذیر بودن منطقه آزاد ارس و ورود میلیونی مسافران در ایام مختلف سال، تاکید کرد: استانداردها و پارامترهای بهداشتی و درمانی اعمال شده در منطقه آزاد ارس نباید متناسب با جمعیت شهر جلفا بلکه باید بر اساس ورود گردشگر به این منطقه در فصول مختلف سال در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به افزایش بیش از ۶۰ درصدی ورود مسافر و گردشگر به خداآفرین نسبت به مدت مشابه سال قبل، متذکر شد: با توجه به مهاجرت معکوس در محدوده خداآفرین و افزایش ورود گردشگر به این منطقه در ایام نوروز، نبود درمانگاه شبانه‌روزی در این محدوده بیش از پیش لمس گردید که نیازمند توجه ویژه مسئولین بهداشت و درمان به این موضوع است.

احداث و تجهیز مرکز جامع سلامت شهرستان جلفا، تجهیز آزمایشگاه شهرستان جلفا، مشکلات دارو در درمانگاه شبانه‌روزی منطقه آزاد ارس، بسته حمایتی جهت ماندگاری تیم سلامت، گسترش شبکه بهداشت و درمان از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10790

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: