ارزیابی ظرفیت های آموزشی مدارس جزیره کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از برخی مدارس دولتی و مجموعه های غیر دولتی جزیره؛ سطح فضاهای آموزشی، تامین تجهیزات، امکانات و رفاه مورد نیاز دانش آموزان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رحیم سرهنگی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و برخی از مدیران این سازمان صبح پنجشنبه ۱۵ تیر در بازدید سرزده از مدارس کیش؛ توجه به ارتقاء سطح آموزشی و رفع موانع پیش رو در این حوزه را از اهمیت ویژه ای در راستای تقویت سرمایه های اجتماعی برشمرد و گفت: با نظارت دقیق شرکت عمران، آب و خدمات شهری و معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان باید برنامه زمان بندی قبل از بازگشایی مدارس کیش تدوین و اجرایی شود.

به گفته سرهنگی مشکلات موجود در مدارس کیش بر اساس برنامه زمان بندی شده و در مکاتبه ای از اداره آموزش و پرورش استان هرمزگان باید مطالبه شود چرا که بودجه اختصاص یافته از سوی سازمان منطقه آزاد کیش به مدارس این منطقه، پاسخگوی رفع تمام مشکلات حوزه آموزرشی نیست.

وی در بازدیدی که از مجموعه های غیر دولتی دخترانه و پسرانه الغدیر، دبیرستان دخترانه هاجر و دبیرستان امیرکبیر داشت ضمن در جریان قرار گرفتن از تجهیزات آموزشی، دستگاه های سرمایشی، امکانات ورزشی و آزمایشگاهی مدارس یاد شده؛ دستوری فوری برای آماده سازی مدارس و رفع مشکلات موجود با همکاری اداره آموزش و پرورش استان هرمزگان را قبل از بازگشایی مدارس صادر کرد.

بنابراین گزارش سرهنگی با اشاره به سطح تراکم کلاس های موجود در مدارس کیش؛ افزایش کلاس های درسی، تامین تجهیزات سرمایشی، سایت کامپیوتر، نمازخانه، سالن مراسم، سالن امتحانات و آزمایشگاه و … را از الزمات مدارس جهت فراهم کردن زمینه فعالیت دانش آموزان در سطوح مختلف برشمرد.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، تاکید کرد: احداث مدارسی که در دستور کار قرار گرفته و بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته با همت شرکت عمران، آب و خدمات شهری کیش باید تا قبل از بازگشایی مدارس آماده بهره برداری باشند تا با این اقدام مهم بتوانیم در مسیر ایجاد تحول در حوزه آموزشی کیش گام برداریم.

همچنین مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در جریان وضعیت، تعداد کلاس های درس موجود در مدارس و استقبال از برخی رشته های پر مخاطب و شرایط فراهم کردن زمینه تحصیل این رشته ها قرار گرفت.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=11266

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: