عبدالملکی:

ارزش بسته‌های سرمایه گذاری در مناطق آزاد به بیش از ۲۴۰ هزار میلیارد تومان رسید

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت:‌ ۳۷۰ بسته سرمایه گذاری به ارزش ۲۴۰ هزار میلیارد تومان برای جذب سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور تهیه شده و آماده آغاز به کار است.

«حجت‌الله عبدالملکی» روز چهارشنبه (۱۰خردادماه) در مراسم تکریم و معارفعه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه دولت مردمی برای جذب سرمایه گذاری در مناطق آزاد عزم جدی دارد، اظهار کرد: مفتخریم که اعلام کنیم، فقط در پنجمین نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران توانستیم تفاهم نامه جذب سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی در مناطق آزاد را به امضا برسانیم که در نوع خود کم نظیر است.

عبدالملکی ادامه داد: از ۳۷۰ بسته سرمایه گذاری تهیه شده در مناطق آزاد کشور، ۵۰ بسته متعلق به منطقه آزاد کیش است و نشان از اهمیت این جزیره زیبا در توسعه اقتصادی دارد.

وی با تاکید بر اینکه دولت معتقد به رشد مناطق آزاد تجاری است، بیان کرد: مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نقش محوری در تحقق اقتصاد مقاومتی و ارتقاء تراز تجاری بر عهده دارند.

مشاور رییس جمهور با اشاره به نقش مناطق آزاد در توسعه اقتصاد ملی، افزود: بیش از ۷۰ درصد تجارت خارجی جمهوری اسلامی از طریق مناطق آزاد انجام می‌شود.

عبدالملکی، به صادرات ۱.۷ میلیارد دلاری ایران از طریق مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: یک سوم صادرات غیرنفتی کشور از طریق مناطق آزاد انجام می‌شود که بر اهمیت این مناطق در رشد اقتصادی کشور تاکید دارد.

وی با بیان اینکه برای اولین بار در کشور، تراز تجاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران سال گذشته مثبت شد، اضافه کرد: تراز مثبت ۷۰۰ میلیون دلاری مناطق آزاد طی سال گذشته نشاگر نگاه پویا به این مناطق توسط دولت مردمی است.

مشاور رییس جمهور ایجاد جهش اقتصادی را از اهداف اصلی دولت عنوان کرد و ادامه داد: رشد و توسعه مناطق آزاد در این راستا نقش تعیین کننده‌ای در رسیدن به این هدف مهم بر عهده دارد.

عبدالملکی، به برگزاری رویدادهای بزرگ سرمایه گذاری در مناطق آزاد نیز اشاره کرد و افزود:‌ به زودی خبرهای خوبی در این رابطه منتشر خواهد شد.

وی همچنین با قدردانی از عملکرد سرپرست سابق سازمان منطقه آزاد کیش، اظهار کرد: آقای پورزادی مدیریت خوبی در ایام نوروز داشته و امانت دار خوبی بودند که به عنوان عضو تیم مدیریتی جدید نیز در توسعه منطقه اثر بخش خواهند بود.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، رحیم سرهنگی مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش را مدیری در تراز ملی توصیف کرد و گفت:‌ این جوان ۴۰ ساله در تراز گام دوم انقلاب و یک نخبه علمی شناخته شده در تراز ملی است؛‌ ما به دنبال احیای ثبات مدیریتی در منطقه آزاد کیش بودیم که در همین راستا حکم سه ساله مدیرعامل جدید امضا شد که شاید در آینده‌ای نه چندان دور مدت زمان حضور ایشان در کیش به عنوان مدیرعامل به بیش از ۶ سال برسد.

عبدالملکی در پایان با اشاره به ماهیت گردشگری کیش، بیان کرد: به دنبال ایجاد یک برند جهانی در کیش هستیم.

طی مراسمی از زحمات «سعید پورزادی» به عنوان سرپرست سابق سازمان منطقه آزاد کیش قدرانی و «رحیم سرهنگی» نیز به عنوان مدیرعامل جدید این سازمان معارفه شد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=10899

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: