آغاز عملیات اجرایی پل خلیج فارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: عملیات اجرایی پل خلیج فارس به عنوان ارزوی دیرینه جزیره نشینان، همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و میلاد امام علی (ع) آغاز خواهد شد.

افشار فتح الهی با اعلام این خبر گفت: عملیات ساخت پل خلیج فارس پس از وقفه ای ۷ ساله در دولت سیزدهم و همزمان با ایام الله فجر با همتی جهادی از سر گرفته می شود.

فتح الهی ادامه داد: اتصال بزرگترین جزیره ایران و خاورمیانه به سرزمین اصلی یکی از آرزوهای دیرینه جزیره نشینان است که در دولت انقلابی و مردمی محقق خواهد شد.

به گفته وی، احداث این پل نقش مهمی در توسعه کریدور شمال ـ جنوب کشور و توسعه همه جانبه و پرسرعت جزیره قشم ایفا می کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: با توجه به نقش استراتژیک قشم در منطقه توسعه زیرساخت های جاده ای را نیز شروع کرده ایم و با احداث پل، رینگ حمل و نقلی جزیره کامل خواهد شد.

فتح الهی اظهار کرد: پل خلیج فارس هم اکنون ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مبلغ کل اجرای پروژه ۴۶۰ میلیون یورو برآورد شده است.

به گفته وی، این پروژه شامل چهار خط عبور خودرو، یک خط عبور قطار، خطوط اضطراری و پیاده‌راه می باشد و چشم انداز تکمیل آن حدود سه و نیم سال در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده برای تبدیل جزیره قشم به هاب نفت، گاز و پتروشیمی توسعه زیرساخت های جزیره از جمله احداث پل ضروری است.

فتح الهی ادامه داد: قشم علاوه بر ظرفیت های حوزه انرژی دارای پتانسیل فراوانی برای توسعه بندری نیز است و از همین روی توسعه بندر کاوه با پتانسیل بارگیری ـ باراندازی حدود ۲ میلیون کانتینر در سال به عنوان یکی از حلقه های اصلی در بهره‌برداری از پروژه‌های استراتژیک در دستور کار است.

وی تصریح کرد: با احداث پل خلیج فارس از بندر کاوه تا خطوط سراسری کشوری ۹۲ کیلومتر بزرگراه و ۸۶ کیلومتر راه‌آهن ایجاد خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: جزیره زیبای قشم یکی از سرمایه های ملی متعلق به همه ایرانیان است که با اقدامات زیرساختی صورت گرفته طی ماه های گذشته در مسیر پیشرفت و توسعه حرکت می کند و با ریل گذاری انجام شده برای مسیر پیشرفت جزیره آینده روشنی در پیش روی دارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=9747

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: