آخرین خبرها از تفاهم نامه مناطق آزاد ایران و عمان

مدرس دانشگاه بیان کرد: مستقل بودن فقط به معنای انجام کارهای شخصی نیست بلکه مستقل بودن یک کودک به معنی مسئولیت پذیر بودن او در آینده است که باعث افزایش اعتماد به نفس، توانمندی‌ها و استعدادهای کودک در بزرگسالی می‌شود.
مناطق آزاد ایران و عمان

در دیدار مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با سفیر عمان، بر لزوم تسریع در فرایند عقد تفاهم نامه همکاری مشترک بین مناطق آزاد دو کشور تاکید شد.

 حجت الله عبدالملکی دراین دیدار اعلام کرد: برای توسعه مناطق آزاد مشترک میان دو کشور توافقات اولیه انجام و پیشرفت خوبی نیز صورت گرفته است.
عبدالملکی افزود: معتقدیم روابط تجاری دو کشور از رقم های فعلی می تواند بسیار بیشتر باشد و امضای تفاهم نامه مذکور در توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و عمان تاثیر ملموس و زیادی خواهد داشت .
وی با اشاره به اینکه صادرات ایران به عمان در سال گذشته شمسی دو برابر مدت مشابه قبلی بوده است، گفت: همکاری مناطق آزاد دو کشور علاوه بر ایجاد زمینه برای سرمایه گذاران می تواند صادرات و واردات ایران و عمان را بسیار بیشتر از گذشته توسعه دهد و زمینه افزایش اشتغال و سرمایه گذاری در این مناطق را فراهم کند.
مشاور رئیس جمهور با اشاره به ایجاد زیرساخت بانکرینگ (عملیات سوخت­رسانی به کشتی­ ها و سایر شناورها در دریا) در منطقه آزاد قشم تصریح کرد: آماده ایم تا با ایجاد یک شرکت مشترک با منطقه آزاد خصب عمان این خدمات را در اختیار طرف عمانی نیز بگذاریم .
عبدالملکی، با بیان اینکه گردش مالی صنعت بانکرنیگ در خلیج فارس بیش از ۲۰ میلیارد دلار است افزود: می توان بخش مناسبی از این گردش مالی را در کشورهای عمان و ایران جذب کرد .
وی با بیان اینکه منطقه آزاد قشم در حال برنامه ریزی برای ارائه خدمات بانکرینگ به کشورهای مختلف متقاضی و علاقمند در این زمینه است  افزود: درعین حال اولویت ما تقسیم  منافع با کشورهای همسایه نظیر عمان است .
سفیر عمان نیز در این دیدار از علاقمندی کشورش برای تفاهم نامه همکاری میان مناطق آزاد میان دو کشور خبرداد .

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

https://fznews.ir/?p=2250

fznews

fznews

منتظر دریافت گزارش های شما عزیزان جهت بررسی و انتشار در پایگاه خبری مناطق آزاد ایران هستیم

اخبار مرتبط:

۱ نظر

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

رسپینا
هاستیران

تصویر روز:

پیشنهادی: